Horoskop říjen 2023

Nejvýznamnější konstelace říjen 2023

Pro svět přichází z astrologického hlediska nejvýznamnější konstelace 14. října, kdy nastává prstencové zatmění Slunce se středem v 19.55 hod SELČ. Viditelné bude zejména na jihozápadě USA, v Mexiku, v zemích střední Ameriky a na severu Jižní Ameriky. Především v těchto lokalitách mohou očekávat nepříznivé děje v přírodě i ve společnosti. Dramatické je se mohou odehrát zejména na území Floridy, v západním Karibiku ( na Kubě ) ve Střední Americe, v Ekvádoru a v Peru, kde navíc v době středu zatmění kulminuje Mars ve znamení Štíra. Zde nejsou vyloučeny vlivy cyklónů, zemětřesení, výbuchů sopek či tsunami.

27. října v 23.08 hod SELČ se dostává Slunce na své pouti ekliptikou na stejné místo, na kterém bylo při založení našeho státu a horoskop sestavený pro tento okamžik, pak podbarvuje dění v našem státě v následujících 12 měsících. Luna představující v mundánní astrologii lid se nachází ve znamení Berana a díky tomu lze očekávat, že lid nebude tak pasivní při projevování svých názorů jako obvykle. Silné napětí mezi znamením Štíra ( Slunce, Merkur a Mars ) v opozici na znamení Býka ( Jupiter s Uranem ) dává předpoklad pro velmi vysoké výdaje ze státního rozpočtu na bezpečnost a na vojenské výdaje, což velmi zatíží státní rozpočet. V obecné rovině může v následujícím období stoupat počet onemocnění ORL, pohlavních chorob či onemocnění tlustého střeva. Nestabilní situace může panovat v ministerstvu financí a národní obrany, do potíží se mohou dostat také tajné služby. Navíc nastává 28. října částečné zatmění Luny se středem ve 22.24 SELČ, které ještě přileje pomyslný astrologický olej do ohně a do konce roku mohou eskalovat dohady o státním rozpočtu a o osekávání investic v určitých resortech.

1. – 2 . října vytvoří Merkur ve znamení Panny opozici na Neptuna ve znamení Ryb. Tato konstelace zvýší riziko setkání s podvodníky či nákazy střevní infekcí. Nejsou to dny ideální pro důležitá jednání nebo pro podpisy významných smluv.

6. - 8. října dění nás podpoří příjemné konstelace přinášející dobré předpoklady pro úspěchy našich obchodníků a umělců ( Mars přechází přes Venuši republiky, Venuše tranzitující je v sextilu na svou pozici v horoskopu republiky ).

9. a 10. října se ocitne Venuše ve znamení Panny v opozici na Saturna ve znamení Ryb, což by mohlo přinést nevlídné klima v přírodě i ochlazení mezilidských vztahů.

12. a 13. října vytvoří Mars ve Štíru trigon se Saturnem v Rybách, což by mělo zvedat produktivitu práce. Tranzitující Slunce je v sextilu s Marsem republiky, a to naznačuje úspěchy našich sportovců a kriminalistů v bojích se svými protivníky.

21. až 25. října konstelace mundánní (platné pro celou planetu ) i specificky ovlivňující dění u nás ( tranzity ) jsou vcelku harmonické a vytváří příjemné klima pro setkání nad sklenkou dobrého moku, pro podpisy významných smluv či pro zahajování nových projektů .

26. až 28. října se bohužel mění kvalita času k horšímu, napětí mezi znamením Býka a Štíra enormně stoupne, což může v lepším případě u mnohých vyvolat zvýšenou sexuální aktivitu, v horším případě přijdou u citlivých jedinců maniodepresivní stavy umocněné zatměním Luny. Na našem území lze očekávat díky vlivům na Neptuna republiky ekologické havárie, naši občané mohou být zneklidněni uniklými tajnými informacemi, či odhalenými případy korupčního chování vlivných osobností.

29. až 31. října se astrologická situace vystříbří a díky konjunkci Merkura s Marsem by komunikace neměla váznout a díky trigonu mezi Venuší a Uranem by se měly hýbat obchody, lidé se budou uvolněně bavit a seznamovat se s vhodnými protějšky.

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR