Horoskop srpen 2023


Nejvýznamnější konstelace srpen 2023


Srpen 2023 začíná a končí napětím mezi znamením Panny a znamením Ryb. Zatímco v prvních třech srpnových dnech bude brzdit a komunikaci opozice mezi Merkurem v Panně a Saturnem v Rybách, konec srpna mezi 25. a 28. se na ekliptice utvoří opozice mezi Sluncem ve znamení Panny a Saturnem ve znamení Ryb, což může vést k zemětřesením, k sesuvům půdy, k závalům v dolech či k zřícení budov. Tyto opozice mohou také přinést nevlídné klima v přírodě i ve společnosti. Mezi 9. a 16. srpnem nabere na síle znamení Lva, kde se postupně vytvoří konjunkce mezi Sluncem, retrográdní Venuší a vše vyvrcholí 15. a 16. srpna, kdy se k této konstelaci připojí i Luna. Nuda by neměla být na pořadu dne, lidé by se měli přátelsky a uvolněně bavit, nešetřit a klidně utrácet i za věci zbytné a luxusní díky kvadrátům na Jupitera a Urana v Býku.


1. srpna se na ekliptice vytvoří dynamická vazba mezi Marsem ve znamení Panny a Jupiterem ve znamení Býka vybízející k aktivnímu odpočinku a k cestám. Slunce přechází přes Neptuna republiky a lidé by měli s chutí vyrážet na cesty k vodě a po vodě.


1. – 3 . srpna ovlivní dění ve světě i u nás úplněk a opozice mezi Merkurem a Saturnem. Výsledkem pravděpodobně budou dopravní zácpy, u citlivých a emočně labilních lidí lze předpokládat velké výkyvy nálad, ve světě mohou přijít zemětřesní či sesuvy půdy, které poškodí infrastrukturu.


6. – 9. srpna bude Slunce ve znamení Lva v kvadrátu na Jupitera ve znamení Býka a Venuše ve znamení Lva bude v kvadrátu na Urana ve znamení Býka. Tyto konstelace mohou přinést volatilitu v obchodování s akciemi a s komoditami na burzách, velké výkyvy by mohly zaznamenat i kryptoměny. Lidé by měli lehkovážně utrácet těžce vydělané peníze a mnozí mohou propadnout vášni k atraktivním leč nespolehlivým partnerům.


10. -13. srpna by se měly hýbat obchody, neměla by váznout doprava či komunikace mezi lidmi ( Merkur trigon Jupiter ), ve společnosti i v přírodě by mělo panovat příjemné a vřelé klima díky konjunkci Slunce s Venuší v královském znamení Lva, opět by měla převládat dobrá nálada velkorysost nad malicherností a nad zlobou.

Bohužel astrologické klima i v naší republice 10. a 11. srpna může negativně ovlivnit Mars ve znamení Panny tvořící kvadraturu s Marsem republiky ve znamení Střelce a v podstatě až do 16. srpna může naši veřejnost zneklidnit násilné trestné či válečné činy. Vyloučit nelze prudké zvraty počasí doprovázené bouřemi.


14. – 16. srpna Slunce ve znamení Lva bude v opozici na Urana republiky ve znamení Vodnáře, Merkur v Panně bude v kvadrátu na Marse republiky. Výsledkem mohou být těžké boje našich sportovců a kriminalistů se svými protivníky, přičemž výsledky nemusí odpovídat vynaloženému úsilí a snaze.


21. – 23. srpna se ocitne Mars pohybující se ve znamení Panny v opozici na Neptuna ve znamení Ryb, a to zvýší pravděpodobnost řádění vodního a zemského živlu. Leckde na planetě se mohou zformovat cyklóny, tornáda a bouře, které potrápí místní obyvatelstvo.
26. – 28. srpna doputuje Slunce ve znamení Panny do opozice na Saturna ve znamení Ryb, což může vést ke vzniku dopravních komplikací, v přírodě může opět řádit zemských a vodní živel. Retrográdní Merkur bude opět v kvadrátu na Marse republiky, takže znepřátelení jednotlivci se opět mohou ocitnout v konfliktních situacích.


27. srpna v 15.19 hod SELČ se bude již Mars pohybovat až do 12. října mírumilovným znamením Vah a dá lidstvu ( zejména pak v pohodovém září 2023 ) velkou šakci k urovnání sporů mezi rozhádanými jednotlivci a mezi znepřátelenými státy.
Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR