Chronoekonomická analýza leden 2023

Chronoekonomická analýza ledna 2023

První lednová dekáda je z chronoekonomického hlediska pro svět vcelku stabilní. Celá řada vcelku pozitivně působících chronomů by měla přinést rozhýbání obchodů s akciemi i s komoditami. Na trzích by mohla zavládnout býčí nálada. Profitovat z toho mohou zbrojařské koncerny a nadnárodní společnosti produkující vojenské technologie, ale pozitivní impulzy by mohly dostat také akcie firem produkujících výpočetní a komunikační techniku. Povánoční výprodeje zejména elektroniky mohou trhat rekordy.

14. až 16. ledna se mohou rozkolísat ceny energií a na trzích může zavládnout větší volatilita.

24. až 31 ledna budou dění ve světové ekonomice opět ovlivňovat pozitivně působící chronomy, burzovní indexy by mohly stoupat a na trzích by mohl panovat optimismus. Stoupat by opět měly ceny akcií firem produkujících moderní technologie a to zejména pro letectví, pro ocelářství, pro výpočetní a komunikační techniku.

Chronomy specificky ovlivňující dění v naší republice jsou bohužel mnohem obtížnější než ty působící na celý svět. ICHE očekává v naší ekonomice velkou volatilitu, rekordní inflaci, znejistění obyvatelstva, zda ustojí zvýšené výdaje za energie a za základní potraviny. Chronom Saturna vůči Luně republiky také naznačuje zvýšenou pravděpodobnost menšího výběru daní a naopak velké urychlení zadlužení státní kasy, jelikož politici se zřejmě budou snažit hasit rozdáváním peněz rostoucí nespokojenost obyvatelstva a rovněž firem vyhrožujících propouštěním zaměstnanců. Na našem území může panovat nevlídné klima v přírodě i ve společnosti ( zejména pak mezi 10. a 24. lednem ).

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR