ROK 2020 VE SVĚTLE HVĚZD Nejvýznamnější konstelace specificky ovlivňující dění v České republice i ve světě, odhad extrémů v přírodě i ve společnosti. Ve kterých lokalitách se dají očekávat přírodní pohromy, ekonomické propady nebo naopak prosperita, blahobyt a harmonie?

Nejvýznamnější konstelace roku 2020 a jejich vliv na svět i na Českou republiku


připravil Ing. Richard Stříbrný

Škola klasické astrologie


Úvod


Rok 2019 byl naštěstí dle astrologické prognózy vlhčí než ty roky předchozí a i v tomto roce by tomu mělo být podobně a soudě dle novoročního horoskopu ( z 20. března – vstupu Slunce do znamení Berana ) by měl být chladnější, jelikož v ohnivých znameních je pouze Slunce ve znamení Berana ! Jenže ohnivý živel má jeden trumf v rukávu a tím je Mars, který se bude pohybovat anomálně dlouho od 28. června 2020 do 6. ledna 2021 ohnivým znamením Berana, ve kterém je nejsilnější !!! V důsledku toho by mělo panovat extrémní počasí, kdy nadprůměrně chladné měsíce budou vystřídány těmi nadprůměrně horkými. Lze jen doufat, že lidstvo bude soupeřit spíše na sportovních kolbištích třeba na Olympijských hrách v Tokiu než na opravdových bojištích…


Nejvýznamnější konstelace mundánní – platné pro celý svět


Jupiter

Planeta nazývaná v minulosti „velkým štěstím“ se bude pohybovat až do 19. prosince znamením Kozoroha, ve kterém je poněkud oslaben ( je ve svém pádu ). Tato pozice Jupitera podpoří zalesňování planety, stoupat by měla produktivita práce a pozitivní impulzy by mělo zaznamenat stavebnictví, prospěje ochlazování planety. Jupiter se v roce 2020 třikrát ocitne v harmonickém se silným Neptunem ve znamení Ryb ( v únoru, v červenci a v říjnu ), kdy podpoří duchovně založené proudy společnosti, dešťové srážky by měly přicházet v rozumných objemech a na Zemi mohou vniknout umělecká díla nadčasové hodnoty. Spory mezi národy s různým náboženstvím by měly být utlumeny. Je to vhodný čas pro budování vodních děl.


Saturn

Obávaný Pán času Saturn se bude pohybovat ve znamení Kozoroha až do 17. prosince 2020 ( s přestávkou mezi 22. březnem a 2. červencem 2020 ). Tato silná Saturnova pozice ( v tomto znamení vládne ) by mohla zpomalit globální oteplování a napomoci lidstvu k nalezení rozumnějšího modelu vlády a chování. Saturn v Kozorohu bude po lidech chtít, aby se ukáznili, nežili nad poměry, byli skromní, pokorní, měli v životě řád a dobře hospodařili s časem, který mají k dispozici. Pokud to lidé nebudou zvládat ( přezkouší zejména ty, kteří mají v horoskopech zdůrazněna znamení Kozoroha, Raka, Berana a Vah ), tak bude stoupat počet onemocnění kloubů ( zejména pak kolenních ), kůže, žaludku, hlavy, očí a ledvin. V následujících měsících tedy dostane zabrat zejména poněkud zdegenerovaná civilizace v USA a v Evropě, posílit by naopak měl vliv asijských tygrů – Jižní Korey, Číny a Indie. Mezi 22. březnem a 2. červencem, dále mezi 17. prosincem 2020 a 7. březnem 2023 bude Saturn setrvávat ve znamení Vodnáře, kde je opět velmi silný ( spolu s Uranem zde vládne ) a měl by posílit využívání robotů a umělé inteligence jako standardních výrobních prostředků v průmyslu . Dle mého úsudku to prospěje proudům společnosti preferujících spíše evoluci než revoluci. ( Výjimkou bude rok 2021, kdy bude Saturn ve Vodnáři v kvadraturách s Uranem v Býku a může světu přinést velké krize, doprovázené revolucemi či válkami ). Mezi nejnebezpečnější dny roku 2020 bude patřit 24. srpen ( plus mínus den ) a 29. září ( plus mínus den ), kdy se na ekliptice vytvoří kvadratury mezi Marsem ve znamení Berana a Saturnem ve znamení Kozoroha. V těchto dnech stoupne riziko požárů, výbuchů, teroristických činů či zemětřesení.


Uran

Patron géniů, vynálezců, astrologů a rebelů se bude pohybovat až do 7. července 2025 znamením Býka. Tato Uranova pozice pak přinese světu reformy bankovního systému a tlak na opuštění peněz ve formě bankovek a mincí bude sílit, v mnohých státech se bude muset platit již výhradně kartou, mobilem nebo čipem pod kůží. Více prostoru pak budou dostávat kryptoměny – varianty Bitcoinu. Snad nejdramatičtější dny roku 2020 nastávají okolo 17. až 23. ledna ( Slunce s Merkurem kvadrát Uran ), okolo 7. dubna ( Mars kvadrát Uran ), okolo 2. srpna ( Slunce kvadrát Uran ), okolo 10. srpna ( Merkur kvadrát Uran), okolo 7. a 20. října ( Merkur opozice Uran), mezi 31. říjnem a 1. listopadem ( Slunce opozice Uran, Merkur kvadrát Saturn ) a okolo 19. listopadu ( Merkur opozice Uran ). Plus minus nějaký rozptyl v těchto dnech nelze vyloučit pády letadel, havárie na železnici, velké výpadky rozvodných a počítačových sítí. Přijít mohou výbuchy sopek, tsunami a teroristické činy většího rozsahu. V těchto dnech však také může dojít k velkým výkyvům v obchodování na burzách, kurzy měn mohou být velmi volatilní a zkolabovat mohou některé z kryptoměn .


Neptun

Planeta mystiků a umělců setrvá po celý rok mezi 15. a 21. stupněm svého domicilního znamení Ryb. Tato Neptunova pozice povzbudí ty proudy společnosti, které jsou již přesycené technickými novinkami či hromaděním hmotných statků. Velké množství lidí se postupně přikloní k duchovním naukám, k naplňování svých fantazií a postupně bude docházet k propojování moderních technologií s uměním. Vodní živel v různých skupenstvích potrápí obyvatelstvo naší krásné planety zejména ve třetí dekádě ledna a v první půli června, kdy bude v napěťových vazbách.

Neptun setrvá ve znamení Ryb až do roku 2025 a troufám si říci, že do té doby dojde k implementaci duchovna do vědy a techniky.


Pluto

Prvek klíčový pro transformaci a regeneraci se po celý rok pohybuje střízlivým, výkonným a praktickým znamením Kozoroha v blízkosti Jupitera a Saturna, v obecné rovině by měl prospět stavebnictví a strojírenství.
Zatmění Slunce v roce 2020


21. června dochází k prstencovému zatmění Slunce se středem ve 8.41 hod SELČ Novoluní ve znamení Raka ), které se v následujících měsících projeví zejména na jihu Číny, v Tibetu a na severu Indie, na jihu Arabského poloostrova a v centrální Africe. Mohou zde očekávat zemětřesení, záplavy, výbuchy sopek, společenské nepokoje či neúrodu .

14. prosince nastává úplné zatmění Slunce se středem v 17.17 hod SEČ ( novoluní ve znamení Střelce ), které může přinést v následujícím roce řádění živlů a destabilizace vlád zejména v jižní části Jižní Ameriky, kde bude viditelné. Politické nepokoje, pokles ekonomiky a neúroda může pozlobit v následujícím roce zejména Bolivii, Argentinu a Chile.Nový rok

Nastává letos 20. března v 4.49 hod SEČ, kdy na své pouti ekliptikou vstoupí Slunce do znamení Berana a celý svět tak dostane nový impulz. Horoskop sestavený pro tento okamžik pak podbarvuje dění na celé Zemi po následující rok. V tomto horoskopu dominuje zemský živel, ve kterém se nachází podobně jako loni 6 z 10 těles, které bere astrologie v potaz zejména ( viz nákres novoročního horoskopu ). Z této konstelace lze usuzovat na to, že se bude hodně stavět a státy budou investovat velké úsilí do boje s chudobou, měla by stoupat produktivita práce a lidé si budou své práce vážit. Prosperovat by měly nejen stavební a geologické firmy, ale i bankovní sektor. Tuhle spíše pragmaticky působící konstelaci pak vyvažuje pozice Merkura s Neptunem ve znamení Ryb přející studiu psychologie nebo duchovních nauk a pak Venuše s Uranem ve znamení Býka, která povzbudí propojení architektury s duchovními aspekty. Luna ve znamení Vodnáře je v tomto horoskopu v napětí s Venuší ve znamení Býka a možný projev této kvadratury bude zesilující boj mezi oficiálními měnami a kryptoměnami, přijdou další pokusy o regulaci kryptoměn či sdílených dopravních a ubytovacích služeb. Liberální a konzervativní proudy společnosti na sebe budou narážet, nicméně mohou být nalezeny kompromisy, napětí není nijak extrémní.


Česká republika v roce 2020

Z horoskopu Zimního slunovratu lze usoudit na chladné a vlhké počasí. Ve 4. úseku tohoto horoskopu, který o počasí vypovídá zejména jsou vodní Ryby a silně obsazený chladný Kozoroh pravděpodobně přinese milovníkům zimních radovánek příjemnou zimu.

Novoroční horoskop ( pro 20.3. ) naznačuje díky napětí k Uranu ve druhém domě, že se naše ekonomika rozkolísá a připočteme-li nepříjemné kvadráty tranzitujícího Saturna na Venuši republiky ( únor, srpen a listopad ), lze očekávat stagnaci či pokles naši ekonomiky a hned v únoru či v březnu a na podzim mohou přijít pokusy o svržení vlády nebo alespoň její radikální obměna.

Kůrovcová kalamita by mohla začít ustupovat a lesy se začnou obnovovat ( harmonické propojení mezi znamením Kozoroha a znamením Býka ).Závěr


V roce 2020 stejně jako v loňském roce by se měl na naší krásné planetě z pohledu astrologického snižovat počet hladovějících lidí či lidí bez domova. Bude se produkovat více než v jiných letech potravin a spotřebního zboží, hodně stavět. Na straně druhé tučná léta jsou pomalu u konce a i když svět bude ještě „tančit na Titaniku“, u nás vzhledem k solárnímu horoskopu a k tranzitům Saturna to již taková sláva nebude a měli bychom si pomalu začít utahovat opasky již před pro svět kritickým rokem 2021.
Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR