Horoskop říjen 2017

Nejvýznamnější konstelace říjen 2017


Z astrologického hlediska je nejvýznamnější v říjnu zahájení jubilejního stého Slunečního cyklu pro naši republiku, jelikož 27. října 2017 ve 12.11 hod SELČ se Slunce dostává na stejné místo, na jakém bylo při založení republiky 27. října 1918. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice Prahy pak bude podbarvovat dění v naší krásné zemi až do dalších „narozenin“. Tento tzv. Solární horoskop naznačuje, že po parlamentních volbách by měla být ustanovena vláda, jejíž činnost by měla být s ohlédnutím zpět hodnocena většinou národa velmi pozitivně. Měla by to být vláda schopná hledat kompromisy ku prospěchu většiny obyvatelstva a naše země by také s jejím přispěním měla vzkvétat. ( Slunce v těsné konjunkci s Jupiterem ve znamení Štíra v desátém domě ). Silný vliv vycházejícího Saturna ve znamení Střelce dává dobrý předpoklad ke zlepšení názoru české veřejnosti na soudnictví a na významné představitele duchovních proudů naší společnosti, kteří by se měli projevovat důstojně a zodpovědně. Mnozí naši dobře situovaní spoluobčané budou investovat v tomto cyklu času do nemovitostí nejen u nás, ale i v cizině. Náš stát by se po volbách měl stabilizovat a vylepšit si rating jak vnitropolitický tak v mezinárodních vztazích. Provést odhad volebních výsledků lze orientačně srovnáním horoskopu konce voleb s horoskopy volebních lídrů, což však je neobyčejně obtížné, jelikož pokud vím, tak veřejnosti nejsou známy jejich časy narození. Zjednodušeně řečeno, je možno odhadnout, kdo se po volbách bude radovat a kdo poněkud posmutní. Po prozkoumání vlivu konstelací v horoskopu konce voleb na polední ( tedy velmi orientační ) horoskopy jsem dospěl k hrubému odhadu, že slušné výsledky bude mít pan Babiš a tedy hnutí ANO, pak Zaorálek a jeho ČSSD, radovat se pravděpodobně také bude ODS a pan Fiala, méně pak komunisté v čele s panem Filipem či lidovci s panem Bělobrádkem a TOP09 s panem Kalouskem.


5. října dostihne Venuše na své pouti ekliptikou Marse ve znamení Panny a dá se říci, že díky tomuto spojení by to mělo mezi mužským a ženským živlem v první půli října dosti jiskřit, ale jelikož k této konjunkci dochází ve výkonném znamení Panny, lze předpokládat zvýšenou produktivitu práce. V tomto dni, konkrétně ve 20.40 hod SELČ, však také nastává úplněk a díky tomu by citliví jedinci měli být emočně labilnější, z očí mohou kanout slzy a z oblohy padat déšť.


10. října po roce opouští Jupiter znamení Vah a přechází do znamení Štíra, ve kterém setrvá až do 8. listopadu příštího roku. Tato Jupiterova pozice povzbudí genetický výzkum, k významným pokrokům by mělo dojít při léčení rakoviny, na scéně by se mohl objevit lék proti AIDS a jiným těžko léčitelným chorobám. Pozitivní impulzy by však měla dostat i esoterika a hlubinná psychologie či regresní terapie, zkoumající podvědomí člověka a jeho minulé výsadky na tuto krásnou leč nebezpečnou planetu...


8. -12. října vytvoří Venuše s Marsem ve znamení Panny napěťovou vazbu se Saturnem ve znamení Střelce, což může světu přinést řádění živlů přírodních i teroristických. Extrémisté se pokusí svými výroky a činy rozdmýchat doutnající válečné a náboženské konflikty. Přijít mohou zemětřesení, sesuvy půdy, výbuchy sopek či atentáty a požáry.14. -15. října vytvoří Merkur ve znamení Vah opozici na Urana ve znamení Berana, takže lze očekávat zvýšenou četnost havárií v dopravě i v průmyslu, technika se bude vymykat zpod kontroly své obsluhy a pravděpodobně bude docházet k výpadkům rozvodných a počítačových sítí.19. října ve 21.12 hod nastává novoluní ve znamení Vah, což by za normálních okolností mělo přinést pohodový den přející setkáním s přáteli nad sklenkou dobrého moku nebo návštěvám kulturních zařízení, leč tentokráte v tomto dochází k opozici mezi Sluncem ve znamení Vah a Uranem ve znamení Berana, což může vést ke karambolům na cestách i v mezilidských vztazích.


23. - 24. října bude Merkur ve Štíru v harmonickém aspektu s Neptunem v Rybách, a to je konstelace přímo ideální pro studium duchovní literatury, pro návštěvu přednášek s esoterickou tématikou a pro rozjímání či pro meditace.


25. - 26. října dostihne Slunce na své pouti ekliptikou Jupitera ve znamení Štíra a díky tomu by lidé měli být vzrušování různými záhadami a tajemstvími, zajímat se budou jak o hlubiny vesmíru tak o hloubku svých duší. Jsou to dny přímo ideální pro zahájení studia psychologie a esoterních nauk.Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR