Horoskop prosince 2012

Nejvýznamnější konstelace prosinec 2012
3. prosince se dostává do opozice Slunce ve znamení Střelce s Jupiterem pohybujícím se ve znamení Blíženců, což je konstelace svádějící k lehkomyslnému utrácení za zbytné a příliš luxusní věci.


6. prosince se na ekliptice uzavře v 16.31 hod třetí Lunární čtvrť.


11. prosince ve 2.39 hod přechází Merkur do znamení Střelce a setrvá v něm až do 31. prosince. Tato Merkurova pozice přeje uvolněné, upřímné a přátelské komunikaci. Dá se předpokládat, že urychlí výměnu informací i zboží, rozhýbou se obchody v předvánočním období. V tomto dni však bude Merkur ihned po svém vstupu do Střelce v napětí s Neptunem v Rybách, což zvyšuje riziko setkání se s podvodníky a zloději.


13. prosince v 9.41 hod dochází k novoluní ve znamení Střelce.


14. prosince vytvoří Merkur harmonickou vazbu s Uranem ve znamení Berana a vytvoří tak kvalitu času ideální k nákupům výpočetní a komunikační techniky.


16. prosince přechází v 5.38 hod Venuše do znamení Střelce a bude se v něm pohybovat až do 9. ledna. Venuše v tomto ohnivém a upřímném znamení prohřeje toto chladnější období, které rozhodně nemusí být obdobím emociálně chladným. Lidé by měli být více než jindy v tomto vánočním čase schopni otevřít srdce svým bližním a dát jim najevo svou lásku.


19. prosince vytvoří Venuše harmonickou vazbu s Uranem ve znamení Berana a pro obchodníky by to mohl být den rekordních tržeb, kulturní stánky budou praskat ve švech a je nutno konstatovat, že to je den přímo ideální pro koupi originálního a překvapivého dárku.


20. prosince v 6.19 hod se na ekliptice uzavírá první Lunární čtvrť.


21. prosince ve 12 hodin a 12 minut SEČ vstoupí Slunce na své pouti ekliptikou do znamení Kozoroha a na Severní polokouli tak dochází k Zimnímu slunovratu.


23. prosince vytvoří Venuše opozici na Jupitera ve znamení Blíženců a díky tomu se dá předpokládat, že mnozí z nás budou na poslední chvíli hodně utrácet za vánoční dárky a obchodníci si budou mnout ruce…


25 - 26. prosince se na ekliptice uzavře krajně napěťová konstelace mezi Sluncem ve znamení Kozoroha a Uranem ve znamení Berana. Lze předpokládat četné havárie v dopravě ( i letecké a železniční ) či v průmyslu. Možné jsou požáry, výbuchy a řádění živlů přírodních i teroristických. Vyloučit nelze ani výpadky počítačových či rozvodných sítí.


28. prosince v 11.21 hod nastává úplněk ( opozice mezi Sluncem ve znamení Kozoroha a Lunou ve znamení Raka ) a dá se tudíž předpokládat, že citliví jedinci budou poněkud neklidní a podrážděně reagující na podněty.


31. prosince v 15.02 hod přechází Merkur do znamení Kozoroha a bude se v něm pohybovat až do 19. ledna, což může přinést ochlazení. Avšak sám Silvestr přeje jak aktivnímu odpočinku při sportu tak posezení s přáteli nad sklenkou dobrého moku. ( Mars sextil Uran, Merkur sextil Neptun ).
Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR